2 / 4 Sayfa BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 31 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 11 - 20 arası

Konu: Avast!

Emektar Editör
    Onu kabul ediyorum.Zaten önemli nokta şu.4.8 ile iyileşme sürecine girdiler.Daha çok yol kat edecekler.Belki zaman alacak ancak Avast bana göre 1-2 sene içinde en az diğerleri kadar konuşulacak yazılım olacak.Zaten Boot taraması ile başarısını artırdılar.Aktif korumada yeterli değil ancak her yere girmeyen,belli yerlerde dolaşana yeter ve artar bile.

Üye
    Hiçbir yazılım taraftarlığı yapmadan açıkça soylüyorum yazılımlar zamanla değişir bende bir zaman avast fanatiğiydim.Sonra zamanla nod 32 kaspersky panda fanatiklikleri yaptım (fanatik derken çevreme yaydım demek istiyorum) bir ara avastla nod a en iyi derken en nefret ettiğim antivirüs oldular.Demekki herşey zamanla değişiyor.Avast bir gün boyunca bir virüs için ötünce ne kadar iyi olursa olsun nefret ediyorum.Avast ın yerinde olsam paso silmeye önem verirdim.Ancak ne kadar nefret etsemde hakkını veriyorum şuan iyi derecede virüs tanıyor ahh şu silme özelliği panda ya benzese ...

Ek : bu kadar çok program yaptıklarını bilmiyordum sadece home ve pro sürümleri var sanıyordum adamlar linux ve telefonlar içinde program yapmışlar helal olsun ....

Emektar Editör
    Zaten şu an programın var olan 2 sorunu
    1.Silme
    2.Tarama süresinin uzunluğu

Bunlardan öncelikli olan silme olmalı ki şu saatten sonra bende bu yoruma katılırım.Diğer tarafları geliştirmek yerine silme becerisi üstüne yoğunlaşmaları lazım.

Üye
    Alıntı Federation Mesajı Göster
    4.8 e kadar belkide yoktu ama 4.8 yabana atılacak gibi değil.Bence adamlar iyi çalışıyor.Ezik ve beceriksiz lafının altında kalmak istemiyorlar artık.Hatırlatırım.Antivir de eskiden iyi değildi ancak şu an bütün rakiplerine kafa tutuyor ve testlerde farkını gösteriyor.Bunu anlatmaya çalışıyorum.Ayrıca bütün yazılımlarda olduğu gibi Avast ın da fanatikleri vardır olacaktır da.Onları da kınıyorum.Fanatik olan herkesi kınıyorum açıkçası.Güvenlik bu.Basit bir kavram değil.Bunun fanatizmi olmaz.Hangisi iyi ise o kullanılır ve değerlendirilir.
    Bende yakın bir zamana kadar avastı hep kötülerdim.çok beceriksiz bir yazılım olduğunu söylerdim ama geçenlerde bir arkadaşımın bilgisayarına kurdum daha önceden nod32 kuruluydu süresi bitmişti.daha sonra avastın açılış taramasını yaptım ve yaklaşık 10 taneye yakın virüs ve adware bulmuştu.onar dediğimde hiçbirisine cevap vermedi ama sil diyince hemen sildi.silme konusunda sorun çıkartmadı.her ne kadar onarma işi gelişmemişse bile geliştikleri açıkça görülebiliyor.dosyaları eksiksiz taraması veritabanının geniş olması ve türkçe olması ayrıca güsel özellikler.Böyle devam ederse avast yakın bir gelecekte bayağı iyi işler başarır.hemde ücretsiz sürümüyle.....

Üye
    emek en yüce değerdir çalışmalarınızda başarılar

Emektar Editör
    fanatizme her konuda karşıyım bende. bazı insanlarda cracki ürünü kurar öve öve bitiremez korsan yazılımı böyle olaylarada gıcık oluyorum. avastı ben uzun süre kullandım. avast etkin koruma da ücretsiz sürümü ile bile çok güçlü. pro sürümü siz düşünün. sistemi yormaz. ammaa virüs taraması yapacaksanız ve pcde çok fazla dosya yüklüyse vay halinize. eksiksiz taramayı seçtiğinize biraz pişman olursunuz. kolay kolay virüsü kaçırmadığı için etkin korumada pek virüs bulunmaz. güncellemeleri iyidir. sık sık güncellenir. zipli rarlı dosyaları es taraken hatalar oluşabilir. dolayısı ile rarlı dosyalardaki virüsleri bulması bayaa bi zordur. virüs silmede de sorunlar yaşatabilir. ama kötü değil. çok iyi de değil. avastı kaldırmamın tek sebebi sıkıştırılmış klasörlerdeki virüsleri bulamaması.. bu benim kullanım tecrübem sizlerle paylaşmak istedim...

avast ın yeni sürümü gelirse bence çok iddialı gelir bu saatten sonra. yeni sürümü çıktığında ilk ben alıcam...
    Konu Felâsife tarafından (22-03-2009 Saat 01:28 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Birleştirildi.

Üye
    Alıntı uk87 Mesajı Göster
    fanatizme her konuda karşıyım bende. bazı insanlarda cracki ürünü kurar öve öve bitiremez korsan yazılımı böyle olaylarada gıcık oluyorum. avastı ben uzun süre kullandım. avast etkin koruma da ücretsiz sürümü ile bile çok güçlü. pro sürümü siz düşünün. sistemi yormaz. ammaa virüs taraması yapacaksanız ve pcde çok fazla dosya yüklüyse vay halinize. eksiksiz taramayı seçtiğinize biraz pişman olursunuz. kolay kolay virüsü kaçırmadığı için etkin korumada pek virüs bulunmaz. güncellemeleri iyidir. sık sık güncellenir. zipli rarlı dosyaları es taraken hatalar oluşabilir. dolayısı ile rarlı dosyalardaki virüsleri bulması bayaa bi zordur. virüs silmede de sorunlar yaşatabilir. ama kötü değil. çok iyi de değil. avastı kaldırmamın tek sebebi sıkıştırılmış klasörlerdeki virüsleri bulamaması.. bu benim kullanım tecrübem sizlerle paylaşmak istedim...

avast ın yeni sürümü gelirse bence çok iddialı gelir bu saatten sonra. yeni sürümü çıktığında ilk ben alıcam...
    koyu ile işaretlediğim yerlerde sanırım çalişki var. yine de düşüncelerini paylaştığın için teşekkürler.

ben de avast free kullanırım zaman zaman. ama virüs kaçırdığın şahit oldum. bu çok da normal birşey. avast! gün geçtikçe kendini geliştiriyor. son dönem testler de bunu kanıtlıyor. bu arada free ile pro sürümü arasında fark yok denebilecek kadar azdır. iyi bir yazılımı ücretsiz dağıttığından dolayı firmaya teşekkür ederim.

Emektar Editör
    Alıntı exgx Mesajı Göster
    koyu ile işaretlediğim yerlerde sanırım çalişki var. yine de düşüncelerini paylaştığın için teşekkürler.

ben de avast free kullanırım zaman zaman. ama virüs kaçırdığın şahit oldum. bu çok da normal birşey. avast! gün geçtikçe kendini geliştiriyor. son dönem testler de bunu kanıtlıyor. bu arada free ile pro sürümü arasında fark yok denebilecek kadar azdır. iyi bir yazılımı ücretsiz dağıttığından dolayı firmaya teşekkür ederim.
    çelişki yok . sadece biraz karışık bi anlatım yapmışım. evet fanatizme karşıyım. avira da kullanırım yeri geldiğinde avast ta avg de. mcafee de. avast etkin korumada güçlü ama virüs taramasında, sıkıştırılmış klasör taramasında biraz zayıf. pro sürümü ile home sürümü arasında ise virüs silme konusunda dağlar kadar fark var. home sürümü virüs silmede çok zayıf. ama etkin korumada oldukça güçlü ikiside. virüs kaçırma olayına gelince, evet bende şahit oldum çok basit sayılabilecek virüsleri kaçırdığı oluyor... Şunu da belirtmek isterim Avast ın 5 sürümünü sabırsızlıkla bekliyorum. inş. virüs taramasında avira kadar, nod 32 kadar acımasız ve hızlı olur da tekrar ona terfi ederiz

Emektar Editör
    bi değişiklik olsun dedim geçen avast proyu kurdum. avirayı kaldırmadım sadece pasif ettim. avast yine virüs kaçırmış pc ye. virüs taramasında da da bulmadı anlam veremiyorum. böyle basit trojanları neden bulmuyo avast pro. _TR.Spy.Banker.vk1 Trojan_ en iyisi şemsiyeyi açmık mı yoksa yada McAfee nin gel geçlerine göz yumup tekrar ona dönmek mi

Üye
    Bir Avast Pro kullanıcısı olarak tekrardan teşekkür ederim.

2 / 4 Sayfa BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Avast Hakkında Görüşleriniz
    By metalok in forum avast!
    Cevap: 59
    Son Mesaj: 16-01-2010, 23:30
  2. Avast Home Test (Resimli)
    By OsmaN in forum Testler
    Cevap: 64
    Son Mesaj: 19-10-2008, 13:47
  3. Avast! Home Edition 4.7.892 çıktı!
    By M€SUT in forum avast!
    Cevap: 4