2 / 2 Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 18 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 11 - 18 arası

Konu: Spybot teatimer nedir?

Emektar Editör dj.turkmaster - ait Avatar
    arkadaşlar firefoxdan gelen zararlıları engellemiyor şimdilik ama ileride o özellik de eklenecekmiş. şuan da firefox'a sağladığı koruma zararlı kod yayan sitelere ulaşımı engellemekten ibaret sadece. onu da immunize özelliği ile yapıyor. teatimer'ın internet koruması ile ilgili bir görevi yok. o işi sdhelper yapıyor ve internet explorer için yapıyor. ama ben yine de teatimer'ı açmanızı tavsiye ederim.

http://djturkmaster.wordpress.com/ >> Dj.turkmaster'ın blogu.
    http://www.formspring.me/alptugay
    video@thesupergirl.info
    melodi@bindebir.info

Üye Duvarcı - ait Avatar
    Konu başlığı eski bir başlık ancak sorum başlık ile ilgili olduğundan buraya yazıyorum.
    SD yerleşik korumanın simgesi "System Tray" de mecvut.
    Teatimer da açıkken "System Tray" de herhangibir simge (ikon) oluşturuyor mu?

Ek bir soru olarakta, SD yerleşik korumanın Opera için olan kapsamı, IE için olandan farklı mı, farklı ise bunlar nelerdir?

Üye Duvarcı - ait Avatar
    Merhaba bir üst mesajı da ben yazmışım ancak cevap gelmemiş.

Yukardaki soruma ek olarak Teatimer' ın tam olarak fonksiyonunu öğrenmek isterim.
    Kayıt defterine dışarından müdahaleleri engellemek dışında Teatimer' ın sağladığı bir koruma var mı? Teatimer' ın çalışıp çalışmamasının bağışıklama ile bir ilgisi var mı?

Üye by_YP - ait Avatar
    Alıntı Duvarcı Mesajı Göster
    Konu başlığı eski bir başlık ancak sorum başlık ile ilgili olduğundan buraya yazıyorum.

Ek bir soru olarakta, SD yerleşik korumanın Opera için olan kapsamı, IE için olandan farklı mı, farklı ise bunlar nelerdir?
    bildiğim kadarıyla teatimer opera ile çalışmıyordu ama emin değilim.

Yukardaki soruma ek olarak Teatimer' ın tam olarak fonksiyonunu öğrenmek isterim.
    Kayıt defterine dışarından müdahaleleri engellemek dışında Teatimer' ın sağladığı bir koruma var mı? Teatimer' ın çalışıp çalışmamasının bağışıklama ile bir ilgisi var mı?
    Dediğiniz gibi registrye erişimleri size bildiriyor. bağışıklamayı spybot üzerinden yaptığınızdan teatimer'ın çalışıp çalışmamasıyla bir ilgisi yok.
    Tilki kurnaz..
    İE cambaz..
    O kandırmaz..

Emektar Editör dj.turkmaster - ait Avatar

Teatimer ile SD yerleşik koruma aynı şey zaten. Spybot en çok korumayı İE için sağlıyor Opera, Firefox ve Chorme için daha az kapsamlı bir koruma sağlıyor. Spybot her tarayıcıyı, bağışıklama özelliği ile zararlı çerezlere karşı koruyor ayrıca yine bağışıklama ile zararlı barındıran sitelere erişimi engelliyor. Fakat İE için ekstradan bir BHO oluşturuyor ve sisteminize sizden habersiz yapılan zararlı indirmeleri engelliyor. Firefox ve Opera için zaten buna gerek yok çünkü onların böyle bir açığı yok.

Teatimer sadece registry kayıtlarını gözlemlemekle kalmaz. Aktif hale geçmeye çalışan zararlıları da tespit eder ve sizin o zararlı işlemleri sonlandırmanıza olanak sağlar. Ayrıca sistemde çalışan her işlemi tarar.

http://djturkmaster.wordpress.com/ >> Dj.turkmaster'ın blogu.
    http://www.formspring.me/alptugay
    video@thesupergirl.info
    melodi@bindebir.info

Üye
    Avast ile tea timer çakışır mı?

Şimdi bilgisayarı yeniden başlattım da tea timer çalışmıyor. Oysa kurulumda çalışması için onay vermiştim. Sistem Vista busines
    Konu metalok tarafından (27-02-2011 Saat 14:53 ) de değiştirilmiştir.

Üye
    çok teşekürler..

Üye KafNun - ait Avatar
    ama sistem kaynağınıda iyi yorur benim sistemde öyleydi

2 / 2 Sayfa BirinciBirinci 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Spybot Search & Destroy ile casus avı(inceleme-ayar)
    By x_factor in forum Güvenlik Yazılımları Eğitimi
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 20-03-2008, 17:47
  2. SpyBot - Search & Destroy 1.5 Beta
    By Orkun in forum SpyBot
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 08-03-2007, 00:38
  3. Spybot S&D 1.5 BETA Çıktı
    By TanSu in forum SpyBot
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 10-12-2006, 11:52
  4. Bazı gerekli bilgiler
    By Sah!n in forum Windows XP
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 04-04-2006, 23:10
  5. Spybot S&D opera cookie lerini siliyor!..
    By guyratlee in forum SpyBot
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 25-03-2006, 10:56

Tags for this Thread