1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Güvenli kipte Windows ses nasıl açılır? [Çözülemedi]

Artık sadece müzik dinlemek istediğimde bilgisayarı normal bir şekilde açıyorum, diğer durumlarda hep güvenli moddayım. Normal moda dönmek zorunda kalmak istemiyorum, ama güvenli kipte Hizmetler'den Windows Ses'i başlatmaya kalktığımda "Bu hizmet güvenli modda açılamaz" uyarısıyla karşılaşıyorum. Bunu atlatmamın bir yolu var mıdır?

Üye

Ce: Güvenli kipte Windows ses nasıl açılır?

peki neden güvenli mod?

bildiğim kadarı ile güvenli modda 256 renk ve sessiz ve çözünürlük 640x480. bu durumda niye güvenli mod kullanıyorsunuz ki? muhtemelen ses te gelmeyecektir. güvenli modda çalışan tüm uygulama ve işlemler kapatıldığı için. tabi bunu aşmanın bir yolu var mıdır bilemem.
    If you play a Microsoft CD backwards you can hear demonic voices. The scary part is that if you play it forwards it installs Windows!

Üye

Güvenli mod kullanmamın sebebi RAM'imdeki sorun (512mb 400mhz ram göndereni zaten editör yapacam torpilli). Güvenli kipte de bir süre önce nasıl oldu bilmiyorum, 1024x768 çözünürlük ve 24 bit (16 da olabilir) renk çalışmaya başladı. Ses evet, yukarıda belirttiğim gibi çalışmıyor. Windows Ses adlı servisle başlatabilmem gerekiyor ama bu servisin güvenli kipte başlayamayacağını söylüyor. Benim de istediğim bunu aşmak zaten

Ses dışında güvenli moddan memnunum hem ben. Yakın zamanda bilgisayarın 4 ana parçasını (anakart, RAM, işlemci, ekran kartı) yenileyeceğimden dolayı (kartımın çıkmasını bekliyorum) bir-iki hafta daha güvenli kipte kalmayı planlıyorum. Firefox çalışıyor (gördüğünüz gibi), bir de müzik dinleyebilsem yetecek işte .

Yasaklanmıştır

aslında adı üzerinde güvenli kip...ses çıksaydı güvenli mod olmasının anlamı kalmazdı..

Üye

Alıntı guven48 Mesajı Göster
    aslında adı üzerinde güvenli kip...ses çıksaydı güvenli mod olmasının anlamı kalmazdı..
    Niye? Güvenli mod demek Sessiz mod mu demek Veya Bir modun güvenli olması için ses çıkarmaması mı gerekiyor

Emektar Editör

@Kommix bakmışsındır mutlaka ama şurada birkaç şey yazıyor.

Ayrıca bir şekilde ses kartı driverlarının eklenmesi gerekiyor. Nasıl klavye ve mouse driverları çalışıyorsa birkaç ayarlama ile ses kartı driverlarınında devreye girmesi mantıklı görünüyor.

@Kommix böyle birşeyin mümkün olmadığını söylediler Microsoft' tan Chat hattı üzerinden
    Konu Tuna tarafından (30-03-2007 Saat 22:53 ) de değiştirilmiştir.

Üye

Alıntı Kommix Mesajı Göster
    Güvenli mod kullanmamın sebebi RAM'imdeki sorun (512mb 400mhz ram göndereni zaten editör yapacam torpilli). Güvenli kipte de bir süre önce nasıl oldu bilmiyorum, 1024x768 çözünürlük ve 24 bit (16 da olabilir) renk çalışmaya başladı. Ses evet, yukarıda belirttiğim gibi çalışmıyor. Windows Ses adlı servisle başlatabilmem gerekiyor ama bu servisin güvenli kipte başlayamayacağını söylüyor. Benim de istediğim bunu aşmak zaten

Ses dışında güvenli moddan memnunum hem ben. Yakın zamanda bilgisayarın 4 ana parçasını (anakart, RAM, işlemci, ekran kartı) yenileyeceğimden dolayı (kartımın çıkmasını bekliyorum) bir-iki hafta daha güvenli kipte kalmayı planlıyorum. Firefox çalışıyor (gördüğünüz gibi), bir de müzik dinleyebilsem yetecek işte .
    yeni parça alırken istersen bir de baka bakalım linux desteğine bir gün geçmeye kalkarsan sorun olmama açısından mesela ekran kartını ati alma gibi

Üye

En iyisi Linux kur gitsin.

Üye

Alıntı emrextreme Mesajı Göster
    En iyisi Linux kur gitsin.
    aynen ben de katılıyorum yani windows a öyle katlanacağına kur linux oh ne rahat

Üye

Arkadaşlar Linux kurma olayının bu kadar kolay olduğunu düşünmeyin lütfen. Adobe ürünlerinin hiçbiri Linux sürümlerinde çalışmıyor (Wine da demeyin, Linux kullandığım vakitler ne problemlere sebep olduğunu gördüm onun da), bunun gibi pek çok yazılım (50 kadar) (ve hepsi de ihtiyaçtan tutmak zorunda kaldığım yazılımlar) Linux uyumlu değil. Lütfen Linux demeyin . Gerçi zaten araştırdım, mümkün değilmiş güvenli modda sesi açmak.

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Windows Güncellemeleri Arşivi
    By TanSu in forum Microsoft Windows İşletim Sistemleri
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 15-11-2013, 01:14
  2. Cevap: 13
    Son Mesaj: 09-08-2008, 21:59
  3. Windows Vista Genel Bakış
    By jackman45 in forum Windows Vista
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 14-01-2007, 18:04
  4. Cevap: 5