Toplam 7 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 7 arası
    Emektar Editör

airties modem sorunu

Telekomun kampanya ile verdiği airties rt-102 modemi diğer pcye kurdum.Bağlantılarda bir sorun gözükmüyor ancak kullanıcı adı yada şifre hatalı mesajı alıyorum..Şifre onay seçeneğini vs. denedim aynı şifre ile diğer usb modemden bağlanabilyorum.Şifre ve kullanıcı adı doğru yani ancak hatalı mesajı geliyor.Sorun ne olabilir?

Emektar Editör

Ce: airties modem sorunu

Konuyla ilgili nette bulduğum bir yazı.Sadece benim başıma gelmemiş anlaşılan.(not :şifrem gönderildiği halde ben o şifreyle hala giremiyorum

ADSL Sorunları Devam Ediyor, Hata Olmasa da Çıkan Hata Sayfasında Şifre İki Soruyla Ekrana Veriliyor!

Geçtiğimiz yıllarda ADSL sorunları genelde aynı ya da birbirine benzerdi, gelen soru ve şikayet mesajları ve başkalarının tecrübeleri bağlantının tümden kurulamaması, vb. üzerine yoğunlaşıyordu. Fakat son aylarda, gittikçe daha çok kişiden, basitçe açıklamak gerekirse hatta veri transferi yapılabildiğinin göstergesi olan modemlerdeki "link" ışığının gittiği yönünde şikayetler gelmeye başladı. Derken aynı sorunla birkaç haftadır ben de boğuşmaya başladım. Durup dururken bağlantının kopması, işin yarım kalmasının yanında, son dönemde daha çok kişinin karşısına çıkan "kullanıcı adı/ şifre hatası" sayfası da ilgi çekici.
    Bazen ADSL bağlantısı bir şekilde kurulsa da, herhangi bir Web sayfası açılmıyor ve Türk Telekom'un hata sayfası geliyor. Bu sayfada "şifreniz yanlış girilmiş olabilir" şeklindeki uyarı ile ADSL hizmet numarası, telefon numarası ve kullanıcı adı soruluyor, ardından doğru şifre hatırlatılıyor. Tabii bu da tartışılır bir uygulama, komşusunun ADSL faturasından hizmet numarasını öğrenen biri bu hata sayfasından onun şifresini de öğrenebilir. Böylece o kişinin ADSL kotasını kullanabileceği gibi, eğer hedefteki kullanıcı ADSL şifresini başka yerlerde kullanıyorsa, bu şifre ile çok daha ciddi sonuçlar yaratacak şeyler yapılabilir. TT'nin "kullanıcılar hizmeti kendileri alsın" yaklaşımı bir mantığa dayanıyor, ama zaten şifre doğru girilse bile altyapı sorunları nedeniyle hata sayfasının gelmesi, hele burada şifrenin verilmesi yanlış. Bu tehlikeler gittikçe arttığından ADSL kullanıcılarına ADSL şifrelerini diğer şifrelerinden farklı yapmalarını öneririm, zaten yeni modem ya da yeni Windows kurulumu dışında bu şifreyi girmekle zaman kaybetmiyorsunuz.
    kaynak

Emektar Editör

Şifreyi değiştirdim,düzeldi...

Üye

İşte benimsediğimiz üye tarzı.. Kendi sorununu kendisi çözüyor..

Üye

Alıntı truva Mesajı Göster
    Self-solved member! İngilizceyi katlettim ama

Emektar Editör

Alıntı truva Mesajı Göster
    Başçavuşun beygiri gibi kalınca öyle oluyor ne yaparsın.

Müdavim
    arkadaşlar bu konu ile ilgili olarak;
    şöyle bir yazı gözüme ilişti ve bende doğruluğunu kontrol etmek için hemen airties le bağlantıya geçip konu hakkında yazılanların doğruluk payını araştırmak istedim.telefon ettim gecenin bir yarısı o kadar çok beklettilerki artık dayanamayıp telefonu kapatmak durumunda kaldım
    burada yinede bilgilendirme olsun diye yazının içeriği ;
    Telekom'un promosyon kampanyasında ücretsiz olarak verdiği AirTies RT-102 model modemlerde ciddi yazılım açığı olduğu testip edilmiştir ve buda kullanıcıları olumsuz yönde tehlike arz etmektedir. RT-102 modem kullanıcılarının dışardan başka kullanıcılar tarafından modem ayarlarının değiştirilmesini engellemek için sitesinden güncel Firmware yazılımını yüklemeniz gereklidir.
    kaynak:bildirgeç
    dünyayı güzellik kurtaracak...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Adsl Modem Güvenlik
    By thierry_henry in forum Internet ve Network
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 14-01-2007, 03:59
  2. Adsl Modem Guvenligi
    By Tuna in forum Internet ve Network
    Cevap: 9
    Son Mesaj: 08-12-2006, 16:39
  3. Inca im-204w wireless modem sorunu
    By caglaryz in forum Internet ve Network
    Cevap: 1