PAYLAŞ

Ülkemiz belki de Cumhuriyet tarihinin en kritik seçimlerine doğru yaklaşırken, önce iç güvenlik, sonra hapishane güvenliği ve şimdi de internet güvenliği yasası meclisten geçmek üzere. Yeni internet güvenliği kanunun ismi kimseyi aldatmasın, bizim güvenliğimizle ilgili bir durum yok ortada. Diğer meclisten geçen güvenlik paketleri gibi tek bir kişinin güvenliği için çıkartıldı ve zamanlaması da son derece “manidar”.
Türkiye’de yaşayan insanların büyük bir kısmını sokaklara dökecek kadar sıkan, anti-demokratik eylemleri sebebiyle hayli eleştirilen 12 yıllık iktidar inceden sallanırken, seçimlerin yaklaşması, çözüm sürecinin hızlanması, Ermeni meselesinin çok yakında gündeme gelecek olması gibi sebepler bu güvenlik paketlerinin zamanlamasını manidar kılan gerçekler. Sansür 3.0’a göre Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı, herhangi bir mahkeme kararı olmaksızın istediği web sitesinin erişimini engelleyebilecek.
Bir tanesi şu an okuduğunuz sitenin eski alanadı olmak üzere 100 Bin rakamını aşan yasaklanmış site sayısıyla dünya liderliğine oynayan Türkiye bu yasanın da geçmesiyle tam anlamıyla kapkaranlık bir internet ortamına geçmiş olacak. Karikatürde önünü ilikleyen adamın Cumhurbaşkanına “top işareti” yaptığı gerekçesiyle 11 ay hapis cezası verilen ülkede okuyabileceğimiz internet sitesi bulamama sorunuyla karşı karşıyayız.

What's Happening Recommended by Hashcore

3 YORUMLAR

  1. Bugün itibari ile ülkede resmen olağan üstü hal yasaları uygulanmaya başlandı. Ama halinden memnun yüksek oranda bir kitle var. Ve 7 hazirandan sonra sistem değişmezse (ki ben pek ümitli değilim ) daha kötü sonuçlarda karşımıza çıkabilir

  2. savunduğunuz dergi resmen cumhurbaşkanını maymun gibi çiziyor edilmedik hakaret bırakmıyorlar dolaylı yoldan. yazar çizerlerde biraz insan gibi davransınlar. kişiye değilse bile makamına saygı duysunlar. siz olağan üstü hal görmemişsiniz. gerçek cumhuriyet tarihini bulup okuyun ama işinize gelmez. istiklal mahkemelerinde kaç kişi asıldı suçsuz yere

BİR CEVAP BIRAK