PAYLAŞ

Microsoft önümüzdeki ay Hindistan’da bilgisayar satışı işine giriyor. Bu Microsoft’un gelişmekte olan ülkelerde ucuz fiyata yazılım ve donanım sağlama projesi olan “unlimited potential” programının bir parçası. Ve firmanın tarihteki ilk bilgisayar satışı olacak. Bilgisayarların satış fiyatı 525 Dolar civarında olacak ve Zenith ile birlikte üretilecek. Ayrıca AMD Athlon işlemci desteği de olacak.

Öğrencileri bilgisayar sahibi yapmaya yönelik olan proje, bir kaç bölgede sınırlı sayıda normal kulanıcılara da satılacak. Üç aylık bir deneme süresinin sonunda eğer satışlar iyi giderse, Microsoft projeyi genişletecek.

Microsoft Hindistan başkanı Ravi Venkatesan yaptığı açıklamada bu projenin kısa vadede hiçbir kazancı olmadığını, uzun vadeli getirisi olacağını belirtti.

IQ PC adı verilen bilgisayarlarda çeşitli Microsoft ürünleri; Encarta, Microsoft Works, “Student 2007” ve Microsoft’un “özel eğitim çözümleri” adını verdiği Brilliant Tutorials, Junior Achievement, Gurujiworld, ve Tutorvista gibi ortaklarının çeşitli yazılımları bulunacak.

Microsoft’un fare, klavye, Xune gibi ürünlerinden sonra, bütün bileşenleri ile bir bilgisayar üretecek olması akıllara yakın gelecekte Dell, HP gibi bilgisayar üreticileri ile rekabete gireceği fikrini getiriyor.

ArtsTechnica

What's Happening Recommended by Hashcore

1 YORUM

  1. Hindistandaki gençlerin bilişim alanındaki potansiyelleri biliniyor.
    Bu gençleri windowsa bağımlı yaparak uzun vadede kazançlı çıkmak istiyorlar.
    Microsoft hindistan başkanı da bunu kastediyor bence.

BİR CEVAP BIRAK