Microsoft OneCare, Vista Antivirüs Testinden Kaldı.

Microsoft OneCare, Vista Antivirüs Testinden Kaldı.

215
0
PAYLAŞ

Microsoft’un kendi anti-virüs yazılımı, Virus Bulletin tarafından yapılan VB100 testlerinden kalan bir kaç yazılımdan biri oldu. OneCare ve bazı yazılımlar, Testte kullanılan “wild list” yani şu an aktif olduğu bilinen tüm zararlı örneklerini bulamayarak, ant-virüs yazılımları arasaında çok önemli bir seçme kriteri olarak bilinen VB100 testinden kaldılar. -Secure’s Anti-Virus for Vista 2007, Grisoft AVG, Sophos Anti-Virus, ve Symantec AntiVirus tüm zararlıarı bularak VB100 ünvanını kazandılar.

Virus Bulletin, İngiltere merkezli VB100 testlerinin yayımcısı ve VB100 testleri anti-virüs sektörünün en önemli “benchmark”larından biri olarak biliniyor. Ocak ayının Wildlist, dinamik olarak güncellenen en aktif virüsler, trojanlar, internet solucanları ve diğer bazı zararlıların kullanıldığı teste 15 Vista uyumlu program katıldı. Yazılımlardan beş tanesi hiçbir zararlıyı bulamayarak testte başarısız oldular. Bunlar arasında Microsoft’un kendi ürünü OneCare ve Mcafee Enterprise 8.1 de var.

Virus Bulletin teknik danışmanı John Hawes’in açıklamasına göre, yazılımların VB100 ünvanını alabilmeleri için, wildlist’deki tüm zararlıları tespit edebilmeleri gerekiyor.

Microsoft’dan bir sözcü, testin metodolojisini incelediklerini ve gelecek testlerde daha başarılı olacaklarını belirtti.
InformationWeek

What's Happening Recommended by Hashcore

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

Single Sign On provided by vBSSO