PAYLAŞ

Geçtiğimiz bir kaç ay boyunca Microsoft‘un güvenlik paketi Windows Live OneCare yazılımının kaldığı testleri, yanlışlıkla Office dosyalarını sildiğini gördük. Şimdi, Microsoft nihayet, “OneCare’in bir problem olduğunu ve güvenliğin Microsoft‘un çok küçük bir parçası olduğunu” kabul etti.

Geçtiğimiz aylarda defalarca Windows Live OneCare güvenlik paketinin testlerden geçemediğini ve bazı office dosyalarını sildiğini yazmıştık. Kısacası OneCare’in kullanıcıları korumaktan çok uzakta olduğunu ve hatta bırakın korumayı sisteme zarar verebileceğini söylemiştik.

Nihayet Microsoft da bu fikre katıldı. Arno Edelmann, Microsoft Avrupa Güvenlik yöneticisi, OneCare’in çıkartılmasının bir hata olduğunu kabul etti. Hataların düzeltilmekte olduğunu da belirtti.
Edelman ayrıca: Microsoft bir güvenlik firması değildir, Microsoft için güvenlik önemlidir ancak MS’in çok küçük bir parçasını oluşturur” dedi.
Böylece Microsoft güvenlik sektöründeki başarısızlığını da açıklamış oldu, zira 2007 yılı için Microsoft‘un güvenlik konusunda iddiaları çok büyüktü.
ZDNET

What's Happening Recommended by Hashcore

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK