PAYLAŞ

Microsoft‘dan rekor sayıda yama. Microsoft Office içerisindeki 16 açığın da dahil olduğu toplam 26 güvenlik açığını bir kerede yayınladığı güncelleştirmeler ile kapatan Microsoft, bu konuda kendi rekorunu da kırmış oldu. Bugün yayınlanacak olan güncelleştirmeler Office içerisinde bulunan, Microsoft Word, Excel ve PowerPoint açıklarını da kapatacak.

Office açıklarıyla ilgili en büyük problem, bir kaç tanesi şu anda saldırı düzenlenen açıklar olması. Ve kullanıcıların acilen bu güncelleştirmeleri yapmaları öneriliyor. Ayrıca office açıklarını kapatmak için yayınlanan güncellemeleri eski windows sürümlerini kullanan bazı kullanıcılar edinemeyecek. Bu kullanıcılar da güncelleştirmelerini ilerleyen günlerde Office Update sitesinden yapabilirler.Office açıklarının yanısıra, güncellemelerden altı tanesi tamamen güncelleştirilmiş Windows XP sistemler için. İki tanesi de Vista‘daki bazı açıkları kapatıyor.

What's Happening Recommended by Hashcore

1 YORUM

  1. @ Tansu:

    Bu makalenin başlığı bana Kutsal Kitap‘tan bir bölümü anımsattı: İsa beş bin kişiyi doyuruyor [(Mat.6:30-44; Luk.9:10-17; Yu.6:1-14)]. Tabii Kutsal Kitap‘da yazan efsane değil, gerçek. Microsoft’la farkı da bu zaten! 😉

BİR CEVAP BIRAK