Microsoft 11 Güvenlik Açığını Kapattı

Microsoft 11 Güvenlik Açığını Kapattı

169
0
PAYLAŞ

Microsoft Corp. bugün çıkarttığı güncelleştirmeler ile Windows işletim sistemlerini ve bazı diğer ürünleri etkileyen 11 adet güvenlik açığını kapattı. Güncellemelere Microsoft Update veya Otomatik Güncelleştirmelerden ulaşabilirsiniz.

Güncellemeler içerisinde, kötü amaçlı kişilerin herhangi bir Windows Media Player dosyası çalıştırıldığında uzaktan yazılım yüklemelerini sağlayan iki Windows Media Player açığı kapatıldı. Microsoft bu güncellemeyi son anda ekledi. Açık yakın bir tarihte ortaya çıkmıştı.

Diğer bir güncelleme ile, Internet Explorer kullanarak girilen bazı kötü amaçlı sayfalardan bilgi çalınmasını sağlayan bir Internet Explorer açığı kapatıldı. Güncelleme Internet Explorer 7′yi içermiyor ancak bazı kaynaklar IE7′nin de bu açıktan etkilendiğini belirtiyor.

Ayrıca Visual Studio 2005 kullanıcılarını etkileyen bir açık da kapatıldı. Visual Studio 2005 Windows ile gelen bir paket değil ancak eğer sisteminizde kurulu ise güncellemeler bunu algılayıp otomatik olarak uygulanacaktır.

Microsoft Office bileşeni Word’ü etkileyen, geçtiğimiz haftalarda çıkan açık için beklenen yama bu ayki güncellemelerde yok.

What's Happening Recommended by Hashcore

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

Single Sign On provided by vBSSO