PAYLAŞ

Apple’ın yeni iPhone 3G modeli 11 Temmuzda, patates nişastasından üretilen bir tür paket ile birlikte çıkıyor. Apple, Motorola için de paket üreten Hollanda firması Paperfoam’a siparişleri verdi. Firmanın CEO’su Hans Arentsen, bir bloga yaptığı açıklamada, Apple’ın yeni iPhone 3G için milyonlarca “PaperFoam” paketi sipariş ettiğini belirtti.

PaperFoam yıllardır çevreci paketleme malzemesi üreten bir firma. Yetkililerin açıklamasına göre, Apple için üretilen paketler tamamen geri dönüşebilir malzeme ile yapılıyor. Firma ürettiği ürünlerde patates veya Tapioca nişastası kullanıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Apple, doğaya zararlı maddeler kullandığı için Greenpeace tarafından eleştirilmişti ve Steve Jobs yakın gelecek için daha çevreci bir Apple sözü vermişti.

What's Happening Recommended by Hashcore

1 YORUM

  1. iPhone Yeşilleniyor…

    Apple’ın yeni iPhone 3G modeli 11 Temmuzda, patates nişastasından üretilen bir tür paket ile birlikte çıkıyor. Apple, Motorola için de paket üreten Hollanda firması Paperfoam’a siparişleri verdi. Firmanın CEO’su Hans Arentsen, bir bloga yaptığı açıklam…

BİR CEVAP BIRAK