PAYLAŞ

Yapılan bir araştırmaya göre; Firefox kullanıcılarının %83,3’ü güncel sürüm kullanıyor. Bu istatistik Firefox’un bu alanda birinci olduğunu gösteriyor. Tek tıklamayla otomatik güncelleme özelliği de mevcut olmasına rağmen %16,7’lik bir kesim hala eski sürümü kullanmakta.

Araştırma aynı zamanda şunu da gösterdi ki; Safari v3, Aralık 2007 – Haziran 2008 döneminde %65,3’lük oranla Firefox’u ikinci sıradan izliyor.

Bu alandaki en kötü tarayıcı ise Internet Explorer olarak belirlendi. Ocak 2007-Haziran 2008 döneminde IE kullanıcılarının yalnızca %47,6’sı en güncel sürümü kullanmaktaydı.

What's Happening Recommended by Hashcore

1 YORUM

  1. Gayet normal bir sonuç, çünkü Firefox kullanıcılarının çok büyük bir kesimi bilinçli ve bilgisayar bilgisi iyi kullanıcılar. Bu kesim kullanıcılar da yazılımlarını güncellerler. Bunu neden söyledim, çünkü ben alternatif tarayıcıları deneyip de IE’a dönene hiç rastlamadım :). Bilgisayarla daha az uğraşan/daha az bilen kullanıcılar IE kullanıyorlar çünkü ya alternatif tarayıcılardan haberleri yok ya da bilgisayara alternatif tarayıcı yüklemeye korkuyorlar. Bilgisayar bilgisi az olan kullanıcılar da teknoloji haberlerini çok takip etmedikleri için güncellemelerden pek haberleri olmuyor.

BİR CEVAP BIRAK