PAYLAŞ

Chip dergisinin Türkiye’de nasıl amatör ve nasıl etik dışı yayın yaptığını defalarca anlatmıştık. Forumda veya blogda arama yaparak kolayca ulaşabilirsiniz. Hatta Chip’i, özellikle güvenlik haberleri yapmaması konusunda da uyarmıştık. Şimdi kuyuya attığı taşın yankılarını seyrediyoruz.

Dün Doctus foruma da düşen Chip kaynaklı bir haberde IBM tarafından yapılan bir virüs uyarısından bahsediliyordu. Chip’in haberi yayınlama tarihi 5 Temmuz 2007. Halbuki, Chip’in yaptığı haberin altına koyulan “esas kaynağın” linkinde, haberin tarihi ayna gibi gözüküyor. Aralık 2006. Yani bundan 6-7 ay önceki haber.

İşin kötüsü Chip’i matah birşey sanan diğer sitelerde bu antik haberin peşinden gidiyorlar. Kimbilir daha hangi forumlarda, bloglarda bu devam ediyor.

Chip’i tekrar uyarıyorum, yıllardır bu ülkeye antik haberleri verdiniz. Ancak güvenlik haberleri konusunda biraz daha dikkatli olunması gereklidir.

What's Happening Recommended by Hashcore

4 YORUMLAR

 1. chiptir ne yapsa yeridir

  artık baş etmek mümkün değil
  doktor kendi haline bırakın bunları dedi 😀

 2. Bu başlığınızda haberi edilen blog sayfasının sahibiyim.Blog sayfamı okadar ciddiye almanıza gerek yok.zaten günde 10 kişi ziyaret ediyor.ondan haberinizde amatör bir çalışmayı hedef göstermenizi pek hoş karşılamadım.Konu hakkında chip dergisine telefonla ulaşabilirsiniz çok önemsiyorsanız bu gibi şeyleri.

  saygılarımla.

 3. @gamer,
  Chip ile zamanında çok uzun görüşmeler yaptık ancak aynı hamam aynı tas. Doctus’un yeni yapılanmasına göre Doctus adına konuşmam doğru olmaz ama en azından kendi adıma Chip’i muhattab almadığımı söyleyebilirim.
  Zamanında sahte antispyware veren, crack sitelerini tanıtan, hack anlatan bir dergiyle karşılıklı mutabakat bir yere kadar olabiliyor. Bizde o yeri geçeli çok oldu.
  Sizin sitenizi ise hedef göstermiyorum, bilakis sizin de bir Chip mağduru olduğunuzu dile getiriyorum.
  Sevgiler

 4. Merhaba haberi blogtan sildim..Haber konusunda chip dergisine güvenmemeyide öğrendim.Duyarlı davranışınız için teşekkürler iyi calısmalar dilerim.

BİR CEVAP BIRAK