PAYLAŞ

Profesyonel iletişim gizliliği sağlayıcısı Silent Circle ve  açık kaynak mobil iletişim uzmanı Geeksphone, güçlerini birleştirerek, gizlilik ve kontrolün tamamen kullanıcıda olacağı bir akıllı telefon, Blackphone’u üretmeye başladılar. Blackphone daha önce Firefox OS telefonlarını üreten Geeksphone tarafından piyasaya sürülecek. Telefonun tanıtımının önümüzdeki ay Barselona’da düzenlenecek Mobile World Congress’de olacağı ilan edildi.

Blackphone, güvenlik odaklı bir Android versiyonu olan PrivateOS ile çalışıyor. Telefon güvenli ve üçüncü partiler tarafından izlenemeyen telefon görüşmeleri, metin mesajları ve veri saklama vaad ediyor. Ülkemizden şimdiden 550 önsipariş verildiği de dedikodular arasında*

Blackphone projesinin başında Pretty Good Privacy yazılımının yaratcısı ve şifreleme konusunda dünyanın en iyi isimlerinden biri olan Phil Zimmerman bulunuyor. Zimmerman kariyerini güvenli telefon görüşmeleri üzerine geçirdiğini, ve Blackphone ile kullanıcıların tamamen güvenli ve aynı zamanda diğer üst düzey akıllı telefonlarla aynı özelliklere sahip bir telefon edineceklerini belirtiyor.

What's Happening Recommended by Hashcore

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK