PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : Harici hdd'den Televizyonda film izleme

ENTERPRİSE
29-04-2011, 18:21
Harici hdd'yi direk tv'ye bağlayarak film izlemek mümkün mü ? Tv nin modelini ve haricinin ne marka olduğunu bilmiyorum.Arkadaşım böyle birşey yapmak istiyor.Benim bu konu hakkında hiç bilgim olmadığı için sormak istedim .

7gun
29-04-2011, 21:02
evet tv özeliklerine bakacasınız vede hangi tür dosyaları oynatığını bulacaksınz basit bir örnek mp3 müzükde dinleyebilirsin flv veyada wmv türüdeki filim dosyalarını izleyebilirsiniz bazı tvler bu özelik var fakat hangi tvler bilmiyorum.

ENTERPRİSE
30-04-2011, 08:55
TV nin markası sony'miş.Bende WD harici var onun ile denedik görmedi usb taktığımızda görüyor.Bazı haricilerde medya player oluyormuş görmemesinin onunla bir ilgisi olabilirmi ?Benim harici sadece veri depolama amaçlı.Düşününce usb ile aynı mantıkda çalışıyor ( tak çalılıştır ) görmesi gerekirdi diye düşünüyorum :1:

7gun
30-04-2011, 11:44
TV nin markası sony'miş.Bende WD harici var onun ile denedik görmedi usb taktığımızda görüyor.Bazı haricilerde medya player oluyormuş görmemesinin onunla bir ilgisi olabilirmi ?Benim harici sadece veri depolama amaçlı.Düşününce usb ile aynı mantıkda çalışıyor ( tak çalılıştır ) görmesi gerekirdi diye düşünüyorum :1:

tv ve harici harddiskin tam modelin yaz başka yardım edecek olanlar belki aynı model tv vede harici harddiski hakkında bilgileri olabilir bende senin düşündüğün
gibi düşünüyorm harici harddiski görmesi gerek modeleri yazı bereber araştıralım
belki 4gb veyada 32gb büyük usb tanımıyordu yani limitiolabilir veyada
senin harici harddiski taşınabilir modelse enerji ihtiyaçını tvde alamıyordu
taşınabilir modelse değilse bu dediğmdendir belki 4gb veyada 32gb büyük usb tanımıyordu yani limitiolabilir kolay gelsin.

ArAnAnAdAm
01-05-2011, 00:12
harici diskiniz fat32 formatında ise televizyon üzerinde usb noktası bulunuyor ise bir takım ayarlamalar ile sorunsuz izleme yapabilirsiniz

ENTERPRİSE
01-05-2011, 10:56
harici diskiniz fat32 formatında iseNTFS formatında birtane mağzda sordum dönüştürücü gibi birşey banim hariciden pahalı.tek yaptığı şeyde harici ile tv arasındaki bağlantıyı sağlıyor.Arkadaşda gösterdiğinin farklı bir modeli var ama aynı işe yarıyor.Ayarları ile ilgili bir sorun olabilir.Neyse konu kapatılabilir,arkadaş ilk başlarda heycanlıydı ama sanırım heycanı geçti.

xmentr
01-05-2011, 12:32
Öncelikle donanım ile ilgili ufak kavram kargaşan var belirteyim. Media playerlar vardır senin istediğin iş için ve bunlar harici diske benzerler hatta üreticileri aynı bile olabilir ama aynı amaçlı ürünler değildirler. Tv de harici disk ile direk bağlantı yaparak film izlenebilir ama belli şartlar altında. Tv modeli bu işi desteklemeli ve haricideki media dosyalarını açacak özelliğe sahip olmalı (bu en önemli şarttı). Genellikle bu işler için harici aygıtların fat32 şeklinde biçimlendirilmiş olması gerekir (ntfs destekleyen tv ve oynatıcı aygıtlarda vardır) senin harddisk ntfs olabilir. veya 2gb 4gb gibi tv nin cihazi tanıma sınırı varsa ve sen 500gb lık bir diski takarsan haliyle çalışmaz. benden sana acizane tavsiye eğer usb işini görüyorsa al bir 8 gb lık usb ve filmleri harddiskten usbye at ve bu şekilde tvden izle. Harici harddiskin oldugu için bilgisayarın oldugunu varsadım :)

ENTERPRİSE
01-05-2011, 15:33
Yorumlarınız için teşekkürler.Ancak ben kendim için değil arkdaşın babası için sordum
al bir 8 gb lık usb ve filmleri harddiskten usbye atBende aynısını dedim.Adam her an elinin altında bulunsun istiyor filmleri.Benim karım ileride aynı şeyi bende yapmak istersem bilgi sahibi olucam.Bence büyük bir ihtimal NTFS'yi desteklemiyor.Kapasite ile ilgili bir sorun değildir diye düşüncesindeyim.

7gun
03-05-2011, 00:17
bende merak ettim sonucu NTFS kapasitem neyse zaten mediya playerler
varmış aynen video yada dvd player gibi birtanesi bu Iomega ScreenPlay Director HD Media Player - Digital AV player - 1 TB from Iomega in Digital AV Players & Recorders
kolay gelsin.