PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : Logo Tasarımı..

Ryan_KyKlopS
22-01-2007, 22:19
Arkadaşlar tasarım ile aram pek iyi olmadığı için sizden bir ricada bulunacağım..

Bir türlü iş yeri için adam akıllı logo bulamadım.Reklamcının örneklerinden de pek birşey beğenemedim doğrusu..Dolayısıyla vaktiniz olduğunda bir logo tasarlarlarsanız çok makbule geçicek.Bu işe bir son verelim artık arkadaşlar beni de bu dertten kurtarın :D

Neyse Logo şu iki harf üzerine olacak "MS". Bilgisayar YAzısını Logo ya göre uydururum heralde.Ama "MS Bilgisayar" adına hazırlarsanız da hayır demem doğrusu:35:

static
22-01-2007, 22:23
aklımda bi kaç şey oluştu. yarın akşama bu konuya eklerim

Ryan_KyKlopS
22-01-2007, 22:27
aklımda bi kaç şey oluştu. yarın akşama bu konuya eklerim

Ersin valla çok hoş olur ya hakkaten.Şimdiden saol.

offchu
22-01-2007, 22:27
Bendensin :D

http://img259.imageshack.us/img259/8158/msbilg4nj.png

Ryan_KyKlopS
22-01-2007, 22:45
Bendensin :D

http://img259.imageshack.us/img259/8158/msbilg4nj.png

Çok saol ya ben nasıl bulamamışım bunu :D Tamam @static sen uğraşma bunu kullanıyorum :D

static
23-01-2007, 21:21
Renk, doku vs değiştirilebilir
http://img295.imageshack.us/img295/1238/logo22sh.gif

bak bu çok moda ..
ilk kez bir web 2.0 logosunu gerçeğe taşımış olursun:D
http://img295.imageshack.us/img295/237/logo16nd.gif

omarr35
23-01-2007, 21:33
ikincisi daha hoş olmuş gerçekten

(web 2.0 güzel şey)

ama offchunun yaptığı çok daha değişik :D ve hoş

collapse
23-01-2007, 21:41
@static güzel olmuş hatta ilk resim flash olsa böle soldan sağa harfler büyüyerek daha makbul olur :16:

SpyTroVir
23-01-2007, 21:44
Bence de 2.si daha hoş.

Bu arada iyi ki @omarr35 mesaj yazmış, kendimi birden yönetim kurulu toplantısında sandım :D

static
23-01-2007, 22:39
@static güzel olmuş hatta ilk resim flash olsa böle soldan sağa harfler büyüyerek daha makbul olur :16:
ama bu dükkana asılacak. yani ben öyle anladım.

bu arada web 2.0 nin görselliğini sevmeyen biriyim, sadece tutulduğu için önerdim :)

fatih
24-01-2007, 00:10
İyide biz her böyle logo taasarlayın diyene logo yaparsanız. başka forumlardada broşur tasarıma varmı diye sorular soruyor?? peki size sorum. biz böyle yaparsak. bu işi hak eden reklamcıların durumu ne olucak?? arkadaş neden reklamcınını yaptığını beğenmemiş??? çünkü iyi bir reklam ajans olmadığını düşünüyorum. PEki bu beleşcilik işini hak edenler. yani . gecesini gündüzünü katan bilgi öğrenmee çalışan arakadaşlar durumu ne olur??? bur kuruma sadece loğomu önemli?? yoksa kurumsal kimlikmi önemli??? bunu yapmayı biliyormusunuz?? özellikle logo örneği yapan arkadaşlar için soruyorum?? belki bu mesajımı silebiilirsiniz. sizi kızdıracağı için.

nicholas_anelka
24-01-2007, 14:31
Renk, doku vs değiştirilebilir
http://img295.imageshack.us/img295/1238/logo22sh.gif

bak bu çok moda ..
ilk kez bir web 2.0 logosunu gerçeğe taşımış olursun:D
http://img295.imageshack.us/img295/237/logo16nd.gif

Üstad bu ikincisini nasıl yaptınız, bende yapmak istiyorum.

static
24-01-2007, 17:06
İyide biz her böyle logo taasarlayın diyene logo yaparsanız. başka forumlardada broşur tasarıma varmı diye sorular soruyor?? peki size sorum. biz böyle yaparsak. bu işi hak eden reklamcıların durumu ne olucak?? arkadaş neden reklamcınını yaptığını beğenmemiş??? çünkü iyi bir reklam ajans olmadığını düşünüyorum. PEki bu beleşcilik işini hak edenler. yani . gecesini gündüzünü katan bilgi öğrenmee çalışan arakadaşlar durumu ne olur??? bur kuruma sadece loğomu önemli?? yoksa kurumsal kimlikmi önemli??? bunu yapmayı biliyormusunuz?? özellikle logo örneği yapan arkadaşlar için soruyorum?? belki bu mesajımı silebiilirsiniz. sizi kızdıracağı için.

her isteyene tabi ki yapamam, o kadar zaman ayıracak olsam reklamcılık sektörüne girerdim. @Ryan arkadaşım olduğundan onun için biraz zaman ayırdım, birkaç öneri sundum.

yaptığım çalışmayı kullanmak zorunda değil, ayrıca kimsenin bana logo tasarımı yaptırımı konusunda diretmesi de söz konusu değil,

reklamcılar yine işini yapsın, kazansın. zaten profesyonel logo isteyenin gideceği adres reklamcılardır. @Ryan uluslararası bir şirket kursaydı tabi ki profesyonel bir logoya ihtiyaç duyacaktı ancak bölgesel bir bilgisayarcı için logodan daha önemli kriterler var.

Şahsen uzun vadeli yatırım olan logo için reklamcılara vereceği parayı dükkanına kısa vadeli yatırımlarda kullanmış olmasını isterim.

sözün kısası; müşteri veya arkadaş ister gecesini gündüzüne katan o kendini geliştirmiş arkadaşlardan logo satın alır, isterse de kendi tasarlar.
müşteri daima haklıdır :)

static
24-01-2007, 17:16
Üstad bu ikincisini nasıl yaptınız, bende yapmak istiyorum.

estağfurullah ne üstadı,
@nicholas_anelka @fatih kızacak ama :); kaynak dosyasını veriyorum, efektleri vs inceler geliştirebilirsin.

dosya ektedir

Ryan_KyKlopS
25-01-2007, 12:46

YAzdıklarınıza karşı @static kardeşim sağolsun gerekli cvbı vermiş ama ben yinede bi kaç şey söyliyeyim.

Bu bir gönül işidir.Zaman ayırmak istemeyen istemez.ben buradaki insanların kafasına silah dayayarak birşeyler mi yaptırıyorum sanki?Böle bir hakkım yok zaten.Burda herkes zamanı oldukca birbirine yardım etmeye çalışıyor.Bunu nasıl beleşcilikle bağdaştırdınız anlamadım doğrusu.Çevremde beğenebileceğim tasarımı yapan birisi olsaydı emin olabilirisinki 3/5 kuruşu gözüm görmezdi.

Benimkisi bir rica.MSN'den de @statiğe bu ricamı iletebilirdim direk olarak ama ben ortak fikirlerle güzel birşey çıksın diye buraya yazdım.

Ayrıca siz tasarımcısınız heralde bu kadar heyheylendiğinize göre.. :D

Sizin dediğinize bakılırsa o zaman Forum devri başladığından bu yana Bütün bilgisayarcılar da iş yerlerine kilit vursun :D

Neyse konumuza dönersek;

@static eyvallah çok saol;)

İkinci göze hoş geliyor hakkaten..Başka alternatiflerin varsa onları da değerlendirebiliriz :D

Tabi diğer arkadaşlarında :)

Başka alternatiflerde var şimdi onlara da bakaraktan bir karar vericez.Senin yaptığını da kullanabilirz.

Mesela sadece MS'yi logo olarak biraz afilli olarak tasarlama şansın varmı?Başka yerlerde de kullanıcaz biz bu MS'yi o yüzden diğer yazıları halledebilriz.Ama dediğim gibi sadece MS'yi garip şekillerle tasarlayabilme şansın varsa o daha iyi olacak.Ne biliyim işte ya tasarımdan da anlamam ki anlatamıyom da ama anladın sen anladın :D

fatih
25-01-2007, 22:16
size bir olay anlatıcam bu olaydan siz bir ders çıkartırmısınız bilmem. Anlattığım olay yaşanmış gercek bir olay. Ünlü bir fotoğrafcı istanbulda çok büyük bir hoteelleri çekiyor. gene büyük bir hotelde çekim yaparken işte lobby barı cekicek adam. adak manyak bir makina parkuru getiriyor. flasları kolonların arkadsına koyuyor süper bir ışıklandırma sistemi koyuyor. Mankenlerin ne giyeceğine bile o karar veriyor. tam lobby barı cekicek bu adam. O arada hotel sahibinin yiğeni geliyor. fotoğrafcıya soruyor niye böyle bir sistem kurdunuz adamda diyorki karanlık bölgeleri çok koyu olmasın ve barda güzel bir fotoğraf elde etmek istiyorum. bu işiklarla diyor. ondan sonra adam peki diyor elinden cep telini çıkartıyor ve sir kare cekiyor. sonra yiğeni fotoğrafcı yı cağırıyor. GEl diyor . bak senin flashla kurup koyu bölgeleri görmen için yaptığıın sistem. ben flashsız cektim cep telefonun makinasından tabi fotoğrafcı kafayı çiziyor. İyi cektiğinden değil. adam onu 1 günüü vermiş sırf hazırlamak için. Ve mükemmel bir fotoğraf cekmek için. adamda kızmış toplamış mak. Çıkmış gitmiş. bir dahada iş yapmam dedi.
Evet ben bir tasarımcıyım. Ben öğle sıradan grafikerde değilim. yaptığım işler baya baya ses oluyor. Avrupada bir bakkalın bile doğrudu dürüst bir kurum kimligi var. Biz bu forumdaki özellikle admin vs. gibi yetkilililer biraz daha topluma göre biraz daha bu tip bilgi sahiibi fazla olduğu için.. bu tip koruma anlaşıyışına sahip olur diye düşündüm. nasıl yasal olmayan programlara karşı iseniz heme nkapatıyorsanız bu tip olayyarada hassasiyetli olmalısınız. demi :)
bilgi paylaşımı diyorsunuz bilgisayarcılar kaapanır diyorsunuz. Niye kapansın adamlar parca satıyor vs. yapıyor? bilgi paylaşılmıının yasak olacağı veya sakıncalı olacağı durum hiç bir zaman olamaz. ama bu tip işler yaparak herkese zarar verir. :6: :6: :6:

TanSu
25-01-2007, 22:21
Konuya çok değişik bir açıdan yaklaştınız, en azından benim için öyle oldu...
Bunu yönetim olarak tartışıp tekrardan düşüneceğimize emin olabilirsiniz.

Barış
25-01-2007, 22:28
Bence pek düşünmeye gerek yok. Ryan'ın dediği gibi: Bu bir gönül işidir. Ryan'ı seviyoruz biz, kaç zamandır tanıdığımız adam :D o yüzden Static onun için bir logo tasarlamaktan çekinmemiş. Yeni üye olan biri aynı şekilde bir logo istese static ona da logo hazırlamaz ama. Veya static demeyelim, başka bir üye diyelim, değişken olsun. Bir üye, diğerini tanıyor, ve onun istediğini gerçekten yapmak istiyorsa yapar. Hayır yani burada gösterilmese bile özel mesaj var, e-mail var, bununla atar yaptığı logoyu. Ama başka bir üye bu üyeden bir logo istese, logo hazırlayan üyenin canı istemezse "yapmam hayatta" der, kibarsa "yapmam" der, çok kibarsa "maalesef yapamayacağım" der, çok kabaysa "bi gidin kardeşim her isteyene logo mu yapacaz" der :D Üyenin insafına kalmış. O zaman ben de web tasarımla uğraşıyorum diye alayım elime bi' tane sopa, 100 liraya şablondan site yapan bütün lise 1 öğrencilerini döveyim :D

emrextreme
25-01-2007, 22:29
size bir olay anlatıcam bu olaydan siz bir ders çıkartırmısınız bilmem. Anlattığım olay yaşanmış gercek bir olay. Ünlü bir fotoğrafcı istanbulda çok büyük bir hoteelleri çekiyor. gene büyük bir hotelde çekim yaparken işte lobby barı cekicek adam. adak manyak bir makina parkuru getiriyor. flasları kolonların arkadsına koyuyor süper bir ışıklandırma sistemi koyuyor. Mankenlerin ne giyeceğine bile o karar veriyor. tam lobby barı cekicek bu adam. O arada hotel sahibinin yiğeni geliyor. fotoğrafcıya soruyor niye böyle bir sistem kurdunuz adamda diyorki karanlık bölgeleri çok koyu olmasın ve barda güzel bir fotoğraf elde etmek istiyorum. bu işiklarla diyor. ondan sonra adam peki diyor elinden cep telini çıkartıyor ve sir kare cekiyor. sonra yiğeni fotoğrafcı yı cağırıyor. GEl diyor . bak senin flashla kurup koyu bölgeleri görmen için yaptığıın sistem. ben flashsız cektim cep telefonun makinasından tabi fotoğrafcı kafayı çiziyor. İyi cektiğinden değil. adam onu 1 günüü vermiş sırf hazırlamak için. Ve mükemmel bir fotoğraf cekmek için. adamda kızmış toplamış mak. Çıkmış gitmiş. bir dahada iş yapmam dedi.
Evet ben bir tasarımcıyım. Ben öğle sıradan grafikerde değilim. yaptığım işler baya baya ses oluyor. Avrupada bir bakkalın bile doğrudu dürüst bir kurum kimligi var. Biz bu forumdaki özellikle admin vs. gibi yetkilililer biraz daha topluma göre biraz daha bu tip bilgi sahiibi fazla olduğu için.. bu tip koruma anlaşıyışına sahip olur diye düşündüm. nasıl yasal olmayan programlara karşı iseniz heme nkapatıyorsanız bu tip olayyarada hassasiyetli olmalısınız. demi :)
bilgi paylaşımı diyorsunuz bilgisayarcılar kaapanır diyorsunuz. Niye kapansın adamlar parca satıyor vs. yapıyor? bilgi paylaşılmıının yasak olacağı veya sakıncalı olacağı durum hiç bir zaman olamaz. ama bu tip işler yaparak herkese zarar verir. :6: :6: :6:

Bu anlattığınız bana da bir hikayeyi çağrıştırdı ;

Ünlü ressam, bir restorana gider dostalarıyla...
Şef, onu görünce heyecandan ne yapacağını şaşırır. O heyecanla atılıp;
-Efendim bana bir anı verebilir misiniz? Çocuklarıma, torunlarıma göstereyim, der.
Picasso şefi kırmaz ve önündeki peçeteye iki çizik atıp, imzalar. Şef;
-Bu benim için öylesine değerli ki, diye sözüne başlarken, Picasso lafını keser ve
-Evet öyle. O elindeki tam 100 bin dolar' der. Şef, dehşete kapılmış bir halde;
-Aman efendim, 2 saniye bile sürmedi yaptığınız. Nasıl bu kadar pahalı olur?diye sorar.
-Picasso'nun cevabı hazırdır
-2 saniye artı 60 yıl..

TanSu
25-01-2007, 22:32
Bence pek düşünmeye gerek yok. Ryan'ın dediği gibi: Bu bir gönül işidir. Ryan'ı seviyoruz biz, kaç zamandır tanıdığımız adam :D o yüzden Static onun için bir logo tasarlamaktan çekinmemiş. Yeni üye olan biri aynı şekilde bir logo istese static ona da logo hazırlamaz ama. Veya static demeyelim, başka bir üye diyelim, değişken olsun. Bir üye, diğerini tanıyor, ve onun istediğini gerçekten yapmak istiyorsa yapar. Hayır yani burada gösterilmese bile özel mesaj var, e-mail var, bununla atar yaptığı logoyu. Ama başka bir üye bu üyeden bir logo istese, logo hazırlayan üyenin canı istemezse "yapmam hayatta" der, kibarsa "yapmam" der, çok kibarsa "maalesef yapamayacağım" der, çok kabaysa "bi gidin kardeşim her isteyene logo mu yapacaz" der :D Üyenin insafına kalmış. O zaman ben de web tasarımla uğraşıyorum diye alayım elime bi' tane sopa, 100 liraya şablondan site yapan bütün lise 1 öğrencilerini döveyim :D
Evet bende düşündüm ve bunun bir nvi açık kaynaklı tasarım olduğunu farkettim.
Teoriye göre bu tür ortamlarda üretilen ve gönül işi olarak ücretsiz dağıtılan ürünler, hiçbir zaman profesyonel bir tasarımın veya ürünün yerini tutmayacaktır. En azından profesyoneler bunu ümit etmeliler :)

fatih
25-01-2007, 23:21
ne diyeyiyim . bir şey diyemiyom.. hepiniz birbirinizi tanıyorsunuz ve hiç biriniz birinize toz kondurmuyorsunuz. BEn anlış yaptım siz haklısınız. diyorum başka bir şeyde demiyorum. :)) :6: :6:

Barış
25-01-2007, 23:37
ne diyeyiyim . bir şey diyemiyom.. hepiniz birbirinizi tanıyorsunuz ve hiç biriniz birinize toz kondurmuyorsunuz. BEn anlış yaptım siz haklısınız. diyorum başka bir şeyde demiyorum. :)) :6: :6:
Yok yav, ondan değil. Cidden değil. Şöyle düşünün, Microsoft, Internet Explorer'ının pazar payını küçülttü diye Firefox'a kızıyor mu? Kızıyor gerçi :D Ama "çek kendini benim pazarımdan" demiyor, değil mi?

fatih
26-01-2007, 00:20
O zaman ben de web tasarımla uğraşıyorum diye alayım elime bi' tane sopa, 100 liraya şablondan site yapan bütün lise 1 öğrencilerini döveyim :D

Sanırım sizde bu işten para kazanıyorusuz. ben bir reklam ajjansı sahibiiyim. biz tam ajans hizmetiyiz. Sizin beni anlamanız için bende şunu yapmayı düşünüyom. bir fabrika gibi büyük kuruluşlarının işlerini alırken . katalok broşur böyle komple iş alıyorum ben. vveblerini alırken bu vebleri 600 ytl ye yapıcam maksat elemanın 15-20 gün çalışsaonun aylığı cıkar. diğer böyel normal vebleri ise katalok broşur aldığım için bedeva yappıcam. Çünkü bir tomar iş alyıom o vebide bedeva yaparım. müşteriye caziplik olur. BUnu ajanslar yapmaya başladımı. sizde dersinizi bedeva yapmayın diye :) veya başka arkadaşlar der. :D :D :D

fatih
26-01-2007, 00:42
kommix bey şimdi buna ne diyeceksiniz onu merak ediyorum :))) yapalım kardeşim beleeş yapalım. paramı gidiyor cebimizden yapınca. logolar yapalım veb siteleri yapalım. :) nede olsa kimisini arkadaşı olunca beleşe oluyor kimisene çok iş verince olur :36: :36: :36:

fatih
26-01-2007, 01:16
BAkıyom foruma baktın cevap yazamadın. :D :D Bizim insanımıza laf anlatmakk için önce kendisine o olayı yaşattırıcan ondan sonra anlayacak :9: :9: Bu olayı bu sitenin adminleri yapması böyle düşünmesi üzdü. gidin başka siteleri arada bir bakının kabuğunuza cekilip kalmayın . bu tip şeyleri hiç bir şekilde tavuz vermiyorlar. forumun birinde bir cafetery ismi sordu. 7-8 üye haşladı. burda ise sitenin adminleri beni haşlamaya gitti. :9: :9: . .. :9: :9: :9: :9: :9: :9: :9: : doctusun üyeleri yapsa neysede yönetimin böyle bir şey yapması hoş değildi. üzdü beni :((((

TanSu
26-01-2007, 01:23
Merhaba Fatih,
Sende yeterince dolaştıysan forumu bizde pek öyle admin, editör, yönetici üye ayrımı olmadığını bilirdin.
Hatta birbirimize toz kondurmayı da çok severiz. Sanıyorum ki herkes olay hakkında son sözünü söyledi veya meşguller, konuya bakmış olmak meşgul olmadıkları anlamına gelmiyor.
Örneğin benim rss reader'ıma geliyor tüm konular ve ben ister istemez hepsine bakmış oluyorum. Ama cevap yazmam gecikebiliyor.

fatih
26-01-2007, 01:28
yok abi yok. ben devamlı buralardayım. sessiz sessiz duruyorum. benim attığım mesajlara bak abi . tarilherine. bedeva vektörel firmaların logoları filan. bayadır ben buralardayım. Bakalım arkadaşlar meşgul olsunlar şuan yarına kadar biter bu meşgullukları o zaman ne cevap yazcaklar :)))))
evet üstadlar :49: bekliyorum cevabınızı. :36: :36: :36: :36:

emrextreme
26-01-2007, 01:43
Birincisi doğru yazmayı öğrenin, yazdıklarınızı zaten zar zor tercüme edip anlamaya çalıştım. Yazısı böyle olan birinin zaten tasarım yapabileceğinden de şüpheliyim biraz.
İtirazınıza gelince o kadar gereksiz ve bencil bir itiraz ki cevap yazsam mı diye düşündüm ilk önce. Ücretli hizmet veriyorsunuz diye ücretsiz hizmet verenleri, hizmet vermelerinden ötürü yargılama hakkına sahip değilsiniz. Kimse sizin işçinizin maaşını yada sizin ekmek paranızı düşünmek zorunda değil. Internette bir çok ücretli hizmete alternatif, ücretsiz hizmet veriliyor. Bence siz biraz internette dolaşırsanız bunları görürsünüz.

Barış
26-01-2007, 02:03
Öhm,

Birincisi; sanırım kibarlıktan anladığınız yok. Çünkü güler yüzlü bir tavır takındım, mesajlarıma cevap alamamış olsam da (gerçekten bana cevap atmış gibi gözükmüyorsunuz, mesajlarınızla mesajlarımın bir bağlantısı yok) sesimi çıkarmadım, cevaplarımı bekledim. Ama dediğim gibi, kibarlık sanırım size pek yakın bir kavram değil. Ona göre yazayım ben de, n'apayım yani.

İkincisi; sanırım çok küçük bir firmanın sahibisiniz. Öyle ki, burada yapılan işler size rakip çıkacak nitelikte olmalı. Öyle olmasa, böyle sert itirazlar almazdık sanırım, değil mi? :)

Üçüncüsü; ciddi ciddi burada herkese logo, site yapıp dağıttığımızı sanıyorsunuz galiba. Biraz araştırırsanız sitede daha çok, üyeleri, kendi tasarımlarını oluşturmaya teşvik edecek bol bol ders olduğunu göreceksiniz. Hatta biraz daha araştırmaktan üşenmezseniz, bu tarz istek yapan üyelere de dakika başı şaheserler üretmediğimizi fark edeceksiniz. Şu anda bulunduğumuz konuya benzer 15 konu daha bulun, söz veriyorum yanınızda çalışmaya başlayacağım ücretsiz olarak. Bu arada sanalkurs Firefox'ta da, IE'de de bozuk. Hangi tarayıcı için tasarladınız o berbat sayfayı yahu :D

Dördüncüsü; Emre arkadaşımızın dediği gibi, bencilliğiniz gün gibi ortada. Buradaki üyeler ne sizin ekmek paranızın peşinde, ne de sizin firmayı batırmak istiyorlar (hoş, dediğim gibi muhtemelen size rakip çıkabiliyoruz ki bu kadar sert bir şekilde karşı çıkıyorsunuz :D). O yüzden kinaye dolu, dalga geçen mesajlarınızı yazmaya harcadığınız enerjiyi farklı çalışmalara harcarsanız, eminim buradaki "Evet bana cevap yazamıyorlar demek ki benim zafer" tavırlı hareketlerinizden aldığınız tatmine kıyasla daha mutlu hissedeceksiniz.

Son olarak; gezin derim. Doctus'u biraz gezin, görün, öğrenin, sevin bizi. Kimsenin şirketini batırmak istemeyiz biz. Valla bak.

Phantom
26-01-2007, 02:09
Buyrun buda bende ıstersenız vektorel halınıde yollayabılırım
http://img237.imageshack.us/img237/6626/msblg5uo.jpg

Barış
26-01-2007, 02:18
Bu biraz IBM'imsi olmamış mı yav :D

Phantom
26-01-2007, 02:28
Bu biraz IBM'imsi olmamış mı yav :D

Arkadasın Fırmasıda IBM kadar buyur ınsallah daha ne ıster evet haklısın cızgıler yuzunden benzeme var fakat IBM de zemın yok bu bıraz daha farklı

fatih
26-01-2007, 02:33
ben saan ataa baştan sıradan bildiğin grafikerlerden değilim diye yazdım. am asen gne anlayamadın. Kompple iş alyıorum diyorum ama sen gene anlamıyon . k üüçük sanıyon :)) gerci san okadarda onemli değil o noktası. abi ne diyeyim. ben bu doctusu en az diğer siteler gibi bazı kuralları olan bir yer sandım. :50: . BEn bundansonra diğer sitelerde böyel brosşur yapımı , logo yapımı diye forumlara msj atılan yere sizleri tavsiye edeyim :D :D

bencil olsam okadr makale yazmam . innsanlaara yardım etmezdim :))))
neyse siz gene haklısınız. nede olsa adminsiniz. Burda sizin dediğiniz doğru. :44: :44: :44: :44:

Barış
26-01-2007, 02:41
ben saan ataa baştan sıradan bildiğin grafikerlerden değilim diye yazdım. am asen gne anlayamadın. Kompple iş alyıorum diyorum ama sen gene anlamıyon . k üüçük sanıyon :)) gerci san okadarda onemli değil o noktası. abi ne diyeyim. ben bu doctusu en az diğer siteler gibi bazı kuralları olan bir yer sandım. :50: . BEn bundansonra diğer sitelerde böyel brosşur yapımı , logo yapımı diye forumlara msj atılan yere sizleri tavsiye edeyim :D :D

bencil olsam okadr makale yazmam . innsanlaara yardım etmezdim :))))
neyse siz gene haklısınız. nede olsa adminsiniz. Burda sizin dediğiniz doğru. :44: :44: :44: :44:
Geceleyin çok iyi işlemiyor benim kafam :D Yarın konuşsak, şöyle öğlen vakti falan?

fatih
26-01-2007, 02:44
Geceleyin çok iyi işlemiyor benim kafam :D Yarın konuşsak, şöyle öğlen vakti falan?
yok gerek yok. bu son mesajım bu konuda. bir daaha yazmayacağım :))) tansu bey ve static gibi anlayışlı admin olmanız dileğiyle. :)))

emrextreme
26-01-2007, 02:47
Bunun gece ile alakası yok, gündüz de okusan anlayamazsın. :D Resmen Türkçe'yi katletti.Lütfen biraz düzgün yazın da ne demek istediğinizi anlayalım. Büyüklükten bahsetmişsiniz, ayrı bir ilgi mi bekliyorsunuz? Yardım ediyorum diyorsunuz, yardım edenlere engel oluyorsunuz. Admin oldukları için haklısınız demişsiniz, sizin haklı olduğunuz bir taraf yok. İlk önce kendinizi ifade etmeyi öğrenin. Tabii bir de Türkçe yazmayı. :D

regulus11
26-01-2007, 04:08
Bence de abartmışsın konuyu fatih kardeş...

Bir insanın arkadaşına yardım etmesi, nasıl oluyorda sizi bu kadar rahatsız ediyor.. Dün yine bi konu okudum bu forumda "format 50 ytl" diye (Adanada 30-50 arası). Şimdi ben format atmayı bilmeyen bi arkadaşımın bilgisayarına format attığımda ondan para mı isteyeceğim??

Ben hiç bi yerde bu forumun "bedava logo yapıyoruz" şeklinde reklamını görmedim. Forumun reklam şirketlerine zararı olduğunu düşünmek ne kadar mantıklı.

Logoları yapan arkadaş saolsun, çalışmaların psd dosyalarını da paylaşmış. Merak ediyorum, sizin açınızdan sakıncası var mı?

Bu arada forumda ne admin ne de üye tanıyorum, yazdıklarım tamamen kendi görüşümdür.

Tuna
26-01-2007, 16:09
Sadece şunu diyorum

O zaman Linux'u falan yasaklıyalım nede olsa Windows var değil mi?

RasHieD
26-01-2007, 23:32
sayın üyeler;
ben gereksiz çene yapan gereksiz yorumlar yapan bir üye olabilirim ama bunu ciddiye almanız diler ve "avukatlık" gibi bir ego tatmin etme yöntemim yoktur.

sitemizde çoğu kişi bilmese de @Ryan_KyKlopS benim gerçek hayatta dostumdur dosttan ötedir aslında kardeşimdir.sanal alemde sanal alemin %60 doctus demekken benim sanalda moderatör'ümdür.
@Ryan_KyKlopS gerekirse bu logoyu azmeder programları öğrenir ve logonun kralını yapar.Gerektiğinde hiç bir karı olmadan sitede ihtiyacı olan arkadaşlara(ben üyeleri arkadaşım gibi gördüğümden böyle hitap ediyorum rahatsızlık verdiysem özür dilerim) yardım etmekten çekinmez.böyle bir isteği olması ne mutlu bize ne kadar güvendiğini belirtiyor. insanları anlamak zordur herkes aynı düşünemez ama fesat olan karşısındakini de "fesat" düşünür.

saygılarımla...

Ryan_KyKlopS
27-01-2007, 10:46
Arkadaşlar neyse fazla uzatmanın bir anlamı yok.Bundan sonra @Fatih arkadaşa bir cvp vermek istemiyorum.Anlatmak biraz güç olsa gerek.Size profesyonel iş yerinizde bol kazançlar :)

@Phantom ilgilenip logo hazırladığınız için tşk ediyorum.Gayet hoş olmuş.:15:

@static ile görüşüyoruz ve birkaç öneri daha sundu ve sunacağını söyledi:)

Birşekilde herhangi bir logoda karar kılacağız artık.Karar kıldığımızı logoyu burada yazarım zaten.

@RasHieD eyvallah ;)

Tekrardan vakit ayırdığınız için teşekkür ederim:19:

RasHieD
03-02-2007, 02:25
@Ryan_KyKlopS seç beğen ama bence iki renk ve sade olması lazım tek renk bile olması uygun olabilir görüntüden çok matbaa masraflarını da düşün renk artıkça maliyette artacaktır.
http://img391.imageshack.us/img391/4098/denemevk0.jpg

xxtacy
03-02-2007, 02:48
Ya çok özür dileyerek araya atlıyorum yapılan çalışmalarda mavi ve tonları gözüme çarptı.Bende bir reklamcının yanında uzun süre çalışmış biri olarak ki hala beraber çalışırız: Ne zaman mavi rengi önersem "mavi soğuk renktir insanların dikkatini çekmek istiyosan sıcak renkler kullanmalısın" derdi. Sadece bir öneridir.Umuyorum dikkate alırsınız. Sevgiler... İşinde başarılar Ryan kardeş...

Ryan_KyKlopS
03-02-2007, 12:23
@Ryan_KyKlopS seç beğen ama bence iki renk ve sade olması lazım tek renk bile olması uygun olabilir görüntüden çok matbaa masraflarını da düşün renk artıkça maliyette artacaktır.
http://img391.imageshack.us/img391/4098/denemevk0.jpg

Vay vay vay hakkaten çok güzel olmuş @rashied..

@static'in özelden gönderdiği logolardan birinde karar kılmıştık ve hatta üzerinde düzenlemeler yapmıştık burdaki reklamcı arkadaşla...Ama bunları da görünce içim gitmedi değil yane :15:

Sil baştan yapıcaz galiba aynı yere dönüp kararsızlık çok zor bişi ya :D

Hepsi de birbirinden güzel..Çok saol @rashied..

Düzenlediğimiz logoyu da göstereyim bir de birazdan..

İşinde başarılar Ryan kardeş...

Teşekkür ederim @xxtacy

Ryan_KyKlopS
03-02-2007, 12:39
@static'in verdiği kalıplardan birinde oynama yaparak şöyle bişiye karar vermiştik;

http://img127.imageshack.us/img127/4050/msph2.th.jpg (http://img127.imageshack.us/my.php?image=msph2.jpg)
(http://imageshack.us)

RasHieD
03-02-2007, 13:00
@static'in verdiği kalıplardan birinde oynama yaparak şöyle bişiye karar vermiştik;

http://img127.imageshack.us/img127/4050/msph2.th.jpg (http://img127.imageshack.us/my.php?image=msph2.jpg)
(http://imageshack.us)

tabi karar sizin ama ben logo diyince sade ve her boyutta kullanabilirliği göz önüne alırım bunu faturalarda ve gerektiğinde çok küçük boyutlarda kullanamazsınız.İşin özü ; her faturanızı renkli bastırmanız digital matba ile çalışmanız lazım her yerde kullanamazsınız objektif bakmak lazım estetik görüntüde önemli ama tamamem duygusal :16:

Ryan_KyKlopS
03-02-2007, 13:20
tabi karar sizin ama ben logo diyince sade ve her boyutta kullanabilirliği göz önüne alırım bunu faturalarda ve gerektiğinde çok küçük boyutlarda kullanamazsınız.İşin özü ; her faturanızı renkli bastırmanız digital matba ile çalışmanız lazım her yerde kullanamazsınız objektif bakmak lazım estetik görüntüde önemli ama tamamem duygusal :16:
Duygusallık önemli değil de logo nasıl ondan haber ver :D

RasHieD
03-02-2007, 13:31
Duygusallık önemli değil de logo nasıl ondan haber ver :D

güzel :)

by_reis
04-02-2007, 12:24
ben yeni üye oldum ma bu yaptıgınız tasarımlar için bi program koysanız da bizde yapsak..

Tuna
04-02-2007, 14:21
ben yeni üye oldum ma bu yaptıgınız tasarımlar için bi program koysanız da bizde yapsak..

PhotoShop, Fireworks, Corel Draw, Gaim

hcy
12-06-2007, 14:43
fatih sen bu konuda belli durumlarda haklısın ancak şöyle de bir olay var ki insanlar arkadaşlarına bir şeyler yaptırmak isteyebilirler yani adam ondan rica edebilir para vermek yerine herhangi bir ajansa bu tamamen onun bileceği iştir sen biraz duygusal yaklaşarak olaya (mesleğin olduğundan dolayı haklı da olarak) biraz büyütmüşsün bence
sakın olup ortamı kızıştırmayalım derim ben

Barış
12-06-2007, 14:49
fatih sen bu konuda belli durumlarda haklısın ancak şöyle de bir olay var ki insanlar arkadaşlarına bir şeyler yaptırmak isteyebilirler yani adam ondan rica edebilir para vermek yerine herhangi bir ajansa bu tamamen onun bileceği iştir sen biraz duygusal yaklaşarak olaya (mesleğin olduğundan dolayı haklı da olarak) biraz büyütmüşsün bence
sakın olup ortamı kızıştırmayalım derim ben
@hcy o değil de bu kadar eskimiş konuyu nereden buluyorsun :D Şaka yapıyorum, eski konuları bir anda açmada bir problem yok da ne bileyim, garip geliyor bana az biraz.

DjOSMAN
14-01-2008, 12:09
:5:

http://img89.yukle.tc/images/1570msbilgisayar.jpg (http://www.yukle.tc)

http://img88.yukle.tc/thumbs/8676MS_NET_LOGO.jpg

<- :46: