PAYLAŞ

Bizi takip edenler hatırlayacaktır, kedinize virüs girerse ne yapacaksınız, hamburgerle birlikte gelen trojanlar, mp3 dinlerken virus gibi paranoyakça konuları gündeme getirmeye çalışmıştık. Şimdi de zararlılar arabamıza göz diktiler. Arabalar için üretilen ambalajlı TomTom GO910 GPS sistemlerinde iki adet virüse rastlandı. Perlovga.a ve Small.qp.

Aslında olan şu, TomTom, yanlışlıkla iki adet windows virüsünü (win32.Perlovga.A Trojan veTR/Drop.Small.qp) TomTom GO 910 sabit disklerinde unutuverdi. Hatırlatmamız gereken konu, cihazın kendisi enfekte olmadı. Cihazlarını yedeklemek isteyen kullanıcılar, cihazları bilgisayara bağladıklarına anti-virüs yazılımlarının uyarısı ile karşılaştılar.
Enfekte olan dosyalar, “copy.exe” ve “host.exe”, GO910′un sabit diskinde, kök dizininde (root) bulunuyorlar. Her iki zararlıda oldukça eski zararlılar. Perlovga.a 2006 Haziran, Small.qp ise Ocak 2005 tarihinde bulunmuşlar.
TomTom web sayfasında konuyla ilgili bir açıklama şu an itibari ile bulunmuyor. ancak Daniweb sayfasından resmi bir açıklamada bulunarak durumu kabul ettiklerini gösterdiler. Ve bazı kullanıcılar başlarına gelen bu talihsiz durumu raporladırlar:

What's Happening Recommended by Hashcore

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK