PAYLAŞ

Açık kaynaklı dokunmatik ekrana sahip “Neo FullRunner”, Wi-Fi, GPS ve bluetooth gibi özellikleriyle yeni iPhone 3G’ye rakip olarak bugün Amerika’da piyasaya çıkartılıyor. Çekirdek özelliklere kadar tamamen modifiye edilebilir olan cihaz GNU/Linux tabanlı ve sadece temel özelliklere sahip bir yazılım ile geliyor. Kullanıcılar ve gelişitiricilerden cihazları kendilerine göre özelleştirmeleri bekleniyor.

Kullanıcılardan sadece yazılım geliştirmesi ve özelleştirmesi yapması beklenmiyor. Ayrıca isteyen geliştiriciler kapak tasarımı da yapabilecek. 2.8 inç dokunmatik ekrana sahip olan cihaz, periyodik güncellemeler ile yeni özelliklere de kavuşacak.

What's Happening Recommended by Hashcore

5 YORUMLAR

  1. Geleceğin cihazları olan mobil cihazlara açık kaynağa geçilmesi süper bir olay. Symbian’da kapalı kaynak yüzünden birçok yer kilitli, telefonun açılış müziği bile değiştirilemiyor. Açık kaynak mobil cihazlar yaygınlaştıkça bu tip sorunlar ortadan kalkacak.

  2. ubuntu mobile var bir de. ama bunun kadar dokunmatik değil. ilerde olur ya. bi synaptic takılırız, yükleriz anadın mı 🙂

BİR CEVAP BIRAK